Sanal Tur Uygulaması Nedir?

Gayrimenkulünüzün Pazarlama Sürecinde Sanal Tur Uygulaması Önemli !!!

Sanal Tur Uygulaması Gayrimenkul’un Pazarlanması Sürecindeki Önemi

Bir gayrimenkulü satmaya ve/veya kiralamaya karar verdiğimiz de, fiyatını belirleyip pazara sunarız. 20 sene evveline kadar gazete ilanları en cazipti. (Ben hala cazip olduğu kanaatindeyim)

Şu anda  Gayrimenkulünü satmak ve kiralamak isteyenler için  bilinen internet  portalları üzerinden gayrimenkul pazarlama sitelerine ilan vererek,  gayrimenkulü pazara sunmak mümkün ve çok kolay.

Pazarlama sürecinde internet ortamında yayınlanan ilan metni, görsellik kalitesi, gayrimenkulün tanıtımında çok önemli. Bu metotların bire bir nasıl yapılabileceği ayrı bir makale konusu olabileceğinden dolayı detaylara girmek istemiyorum.

Fakat konumuzla alakalı olarak şunu söyleyebilirim, iyi çekilmiş fotoğraf, alıcı adaylarının beklentilerini cevaplayan ilan metinleri,  pazardaki ilanınıza ilgiyi arttıracaktır.

Son zamanlarda, profesyonelce çekilmiş fotoğraflarla birlikte pazardaki gayrimenkulün kaliteli  görselliğinin arttırılması açısından  Sanal Tur  uygulamasının önemi anlaşılıyor.

Sanal Tur uygulaması nedir? Satıcı ve Kiralayan açısından gayrimenkulün pazarlama sürecinde ne avantajlar kazandırır? sorularını cevaplayalım :

 Sanal Tur uygulaması ile Gayrimenkulün iç ve dış ortamını ekran içersinden adeta 3 boyutlu ortamda gezebilirsiniz. Gayrimenkul içersindeki beklentilerinizle alakalı cevaplara daha hızlı erişmeniz mümkün olacaktır.

 

Örnek olarak ; Bahçeli lüks bir villa pazarlıyorsunuz;

Bu mülk içerisindeki kapalı alanların yer zeminlerini,

Salonda bulunan şöminenin, mutfak ve banyoda tezgah ve dolapların armatürün markasını öğrenebilirsiniz,

Villanın bahçesini gezebilirsiniz.

Eğer villanız site içersinde ise, site içersindeki havuzu da gezmeniz mümkün olabilir.

Gayrimenkul içersindeki boya, badana gibi mevcut olabilecek tadilat revizyonları da tespit edebilirsiniz.

Kiralama ve/veya satış maksadı pazarda bulunan gayrimenkuller her zaman boş olmayabilir. Mülkü göstermeden evvel burada ikamet eden kişilerden randevu almak zorundasınız. Her farklı müşteri adayı için alınan randevular bir zaman sonra gayrimenkul de yaşayan insanları tedirgin etmesi kaçınılmaz olacaktır.

Özellikle zamanımızdaki bu pandemi sürecinde gayrimenkulü asgari düzeyde göstermek ve daha iyi tanıtabilmek açısından Sanal Tur uygulaması çok avantajlı hale geliyor.

Sanal Tur uygulaması ile verilen ilanlar internet portallarında daha fazla ilgi görüyor.

 

Satılık Fabrika, atölye, mağaza, restorant…vb işyerlerinin pazarlanması sürecinde Sanal Tur uygulamasının avantajları çok daha fazla öne çıkıyor.

 

Örneğin bir fabrika binasını Sanal Tur uygulaması ile gezerken, binanın geometrik özelliklerini, tavan yüksekliklerini, kullanılan vinç veya benzeri sabit kıymetlerin özelliklerini, araç giriş – çıkış kapı yerlerini, üretim sürecinde kullanılan makine techizatlarının özelliklerini, gerekiyorsa elektrik, su altyapısını rahatlıkla inceleyebilirsiniz.

Bu sayede bu fabrika ile alakalı beklentileri, Müşteri Adayına daha kolay ve anlaşılır olarak sunabilirsiniz.

Keza, büyük ölçekli çiftlik, tarla ve  arsa vasıflı arazilerin lokasyonu eğimi, su ve enerji kaynaklarının lokasyonu, durumunu….vb Alıcı Adayına daha kolay sunabilirsiniz

Şunu hatırlatmak isterim : Ciddi Müşteri adayları, Gayrimenkulün cinsi ne olursa olsun, satınalmadan veya kiralamadan evvel o gayrimenkule güvenmek ister. Sanal Tur, bu güven ortamını sağlayacak önemli argumalardan bir tanesidir.

   

Örnek Sanal Tur uygulamaları :

Bağdat caddesi sahil lokasyonun da daire

https://app.immoviewer.com/portal/tour/2106425

Uskumruköy Arıköy Müstakil Villa

https://app.immoviewer.com/portal/tour/2108020

Beyoğlu’nda Modern Apartman Dairesi

https://app.immoviewer.com/portal/tour/1922525

 

Diğer örnek ve uygulamalar için  arayabilirsiniz.

 

#emlak pazarlama#emlak kiralama #zekeriyaköy satılık#zekeriyaköy kiralık #sanal tur #emlak pazarlama teknikleri 

 

 

 

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller mehmetidemen.com sitesine ve site sahibine aittir. copyright © 2015 - 2023